PODZIEL SIĘ

Jak informuje PGE GiEK w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie kraju spółka podejmuje działania zabezpieczające wszystkich pracowników, a w szczególności tych, którzy bezpośrednio odpowiadają za dostawy węgla do elektrowni i niezakłóconą produkcję energii elektrycznej.

Oddziały produkcyjne PGE GiEK mają opracowane i weryfikowane na bieżąco plany funkcjonowania przy ponadstandardowej absencji, a jako zakłady strategiczne z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, są w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i wszystkich lokalizacjach PGE GiEK.

Pracownicy informowani są na bieżąco o zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. Ograniczono spotkania i pracowników oddelegowano do pracy zdalnej.

W ramach działań prewencyjnych wprowadzono wytyczne w celu zwiększenia bezpieczeństwa załogi. W Kopalni Bełchatów m.in. zarządzono obowiązkową dezynfekcję pomieszczeń, środków transportu oraz sprzętu technologicznego, w tym układów KTZ, a w miejscach ogólnodostępnych tj. w szatniach na bieżąco zapewniane są dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk.

W Elektrowni Bełchatów również podjęto działania ochronne o podobnym charakterze, a w obydwu zakładach wprowadzono m.in. elastyczny czas pracy w celu uniknięcia dużych skupisk ludzi na wejściu i przy wyjściu z zakładu oraz, w miarę możliwości, zalecono korzystanie z własnych środków transportu w drodze do i z pracy.

Wszystkie podejmowane działania omawiane są ze Stroną Społeczną Elektrowni i Kopalni Bełchatów.

źródło: PGE GiEK S.A.

1 KOMENTARZ

  1. Zamiast środki przeznaczać na „przetrwanie” własnych załóg , na ochronę własnego majątku , to walą pieniądze na centralnych urzędasów. Plotkuje sie już o skoszarowaniu obsługi eksploatacyjnej ( nawet to niegłupie , ale będzie kosztować). A tu lekką ręką pozbywają sie następnych milionów z zysku Reasumując : znowu kasa pójdzie nie na dywidendy , tylko tzw budowanie PR ( vide PFN) .

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here