PODZIEL SIĘ

W Kopalni i Elektrowni Bełchatów zorganizowano Dzień Otwarty Centrum Rozwoju Kompetencji. Podczas wydarzenia pracownicy mogli zapoznać się z ofertą szkoleń i kursów ukierunkowanych przede wszystkim na rozwój kompetencji i kwalifikacji związanych z odnawialnymi źródłami energii. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób – pracowników Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz spółek zależnych.

Centrum Rozwoju Kompetencji jest pierwszym elementem działań przygotowanych przez PGE w ramach transformacji regionu bełchatowskiego. Głównym zadaniem Centrum jest podnoszenie jakości kształcenia zawodowego, odpowiadającego zapotrzebowaniu przedsiębiorców i zmieniającego się rynku pracy w województwie łódzkim, w tym przede wszystkim w sektorze energetyki odnawialnej. Centrum zostało stworzone z myślą o pracownikach PGE i mieszkańcach regionu Bełchatowa, którzy z uwagi na swój wiek nie będą mogli dopracować do emerytury w kompleksie lub w firmach prowadzących działalność komplementarną dla Kopalni i Elektrowni Bełchatów. W ramach Centrum będą oni mogli zdobyć nowe kwalifikacje i rozwinąć kompetencje, aby pozostać aktywnymi na lokalnym rynku pracy.

Ośrodek będzie składał się z Centrum Kształcenia Zawodowego i Branżowej Szkoły II stopnia Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Otwarcie Centrum Rozwoju Kompetencji planowane jest już w tym miesiącu. Zajęcia dla pracowników Kompleksu Bełchatów będą bezpłatne i w pierwszym okresie działalności będą odbywały się w systemie zaocznym.

źródło, zdjęcie: PGE GiEK S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here