PODZIEL SIĘ

Nowy rok szkolny rozpoczęty. Podobnie, jak przed rokiem, w szkołach obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej i teraz muszą podjąć decyzję czy chcą się zaszczepić przeciwko COVID -19.

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym opracowało wytyczne dla dyrektorów oraz pakiety edukacyjne dotyczące organizacji szczepień. W pierwszych dniach września nauczyciele zbiorą stosowne deklaracje od rodziców, dotyczące udziału dziecka w szczepieniu.

Resort edukacji przygotował dla szkół pakiet informacyjny dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat. Co istotne rodzic nie będzie musiał być obecny podczas szczepienia dziecka. Wymagana jest jednak zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na przeprowadzenie szczepienia złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. W przypadku szczepienia dziecka w wieku 12-15 obecność rodzica w punkcie szczepień także nie jest wymagana. Rodzic może upoważnić inną osobę, która podczas szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę. W szkole opiekę nad uczniami sprawuje nauczyciel.

Więcej w materiale video.

źródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here