PODZIEL SIĘ

Bełchatów będzie inwestował w drogi. Właśnie do magistratu dotarła wiadomość o pomocy finansowanej w wysokości blisko 2,3 milionów złotych przekazanej z Funduszu Dróg Samorządowych.

W puli przekazanej przez rząd na ten rok, na zadania realizowane przez samorządy w całym kraju, znalazły się dwie inwestycje bełchatowskie.

W ramach pierwszego przebudowany zostanie fragment ulicy Zamoście na odcinku 600 metrów od ul. Jana Pawła II do torów kolejowych. Rozbudowany zostanie pas drogowy, powstaną zjazdy do posesji, od południowej strony powstanie ścieżka rowerowa, a od północnej strony chodniki. Zrobione zostanie również nowe oświetlenie. Koszt całej inwestycji to ponad 3 miliony 300 tysięcy z czego dofinansowanie jest w kwocie 1,6 mil. zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 roku.

Przy wsparciu FDS realizowana będzie tez inwestycja w ulicy Dalekiej. Zrobione zostanie 1200 metrów drogi z odwodnieniem i oświetleniem. Kosztować będzie ponad 1 milion 200 tysięcy złotych z czego dotacja wyniesie ponad 600 tysięcy zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here