PODZIEL SIĘ

Oficjalnie 10 maja mają zostać przeprowadzone wybory na urząd Prezydenta RP. W świetle obowiązującego prawa termin nadal jest aktualny, podobnie jak aktualny, bo nadal nie ma zmienionego ustawodawstwa jest sposób przeprowadzenia wyborów. Stan na dziś jest taki, że głosujemy zwyczajowo w obwodowych komisjach wyborczych.

Jak poinformował Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim składy obwodowych komisji wyborczych w Bełchatowie, choć w okrojonym składzie to jednak udało się skompletować. W sumie są to 27 obwody do głosowania z czego dwa zamknięte w DPS-ie i bełchatowskim szpitalu.

Im jednak bliżej do 10 maja, tym większe zamieszanie i dezorientacja zarówno samorządów, które na swoich terenach mają przeprowadzić wybory jak i wyborców. Nie ma obwieszczeń, które już powinny być wywieszone, nie ma instrukcji jak głosować.

Od strony rządowej słyszymy, że są drukowane pakiety do głosowania korespondencyjnego. Poczta Polska, która miałaby je przeprowadzać opracowuje procedury. Tymczasem dzisiaj od przedstawicieli strony rządzącej słyszymy, że może nie udać się przeprowadzić wyborów w tym terminie.

Dzisiaj też nad korespondencyjnymi wyborami obraduje Senat RP nie szczędząc krytyki procedowanej ustawie.

Mnożą się pytania i wątpliwości, a do 10 maja został już niespełna tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here