PODZIEL SIĘ

Coraz mniej zakażeń i coraz więcej ozdrowień. Tak wygląda sytuacja w województwie łódzkim. W powiecie bełchatowskim w ostatnim czasie nie odnotowuje się zakażeń, albo są to pojedyncze przypadki.

Obecnie w województwie łódzkim zakażonych jest ogólnie 1178 osób , w tym aktualnie zakażonych 684, liczba osób, które wyzdrowiały wynosi obecnie  454, a zmarło dotychczas 40. Kwarantanną objętych jest 3518 osób w województwie.

Najwięcej zakażeń w województwie łódzkim stwierdzono w Łodzi i powiecie opoczyńskim. To po 217 osób w każdym z nich. W samej Łodzi ozdrowiały już 124 osoby, a 6 zmarło. W powiecie opoczyńskim wyzdrowiało dotychczas mniej, bo 60 osób. Siedem osób zmarło.

Trzeci pod względem ilości zachorowań jest powiat zgierski to aż 175 przypadków. Tu nadal chorych jest 99 osób, 70 wyzdrowiało, a 6 zmarło.

Najwięcej ofiar śmiertelnych w związku z koronawirusem w województwie odnotowało w powiecie bełchatowskim.  Zmarło aż 12 osób. Od początku epidemii stwierdzono u nas 134 zakażenia, dotychczas wyzdrowiało zaledwie 9 osób. 113 nadal jest chorych.

2 KOMENTARZE

 1. A z Zelowie miejski plac targowy otwarty gdzie mega ścisk i tłok.I jest ok. Ale w budynku urzędu zelowa cytat: „kasa w Urzędzie Miejskim w Zelowie będzie czynna w dniach 11 – 15 maja od godz. 8:00 do godz. 15:00. Do budynku Urzędu jednocześnie będą wpuszczane maksymalnie dwie osoby” – czyli można i da się przypilnować tak? Plac targowy też jest gminny! Może ktoś w takim razie powinien pilnować (dla jasności pilnować skutecznie, a nie pozorować) aby ludzie nosili maski i nie chodzili w kupie i zachowywali odstępy przy stoiskach. Oj dużo musi czasu upłynąć zanim co niektórzy to skumają . Przykre

  1

  0
  • Maski to akurat szkodzą, ogólnie ten wirus to wielka ściema. Niby jest pandemia, a w styczniu, lutym, marcu i kwietniu mniej zgonów w Polsce niż w analogicznym czasie rok, dwa i trzy lata temu. Wystarczy wyłączyć TV i włączyć myślenie by to zrozumieć.

   0

   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here