PODZIEL SIĘ

Minął rok od kiedy GKS Bełchatów wywalczył awans do Fortuna 1. Ligi. Warto przypomnieć, że piłkarze Artura Derbina grę w I Lidze zapewnili sobie po bezbramkowym remisie z Błękitnymi w Stargardzie w ramach 34. kolejki II ligi.

19 maja 2019 roku – to w ten dzień wielu fanów „Brunatnej” drużyny wyruszyło w podróż do Stargardu by wspierać swój zespół grający jeszcze wtedy w II lidze. Cel był jeden uzyskać awans do I ligi. Wcześniej to udało się zespołom Radomiaka i Olimpii Grudziądz. O trzecie miejsce walczyły wtedy GKS Bełchatów i Elana Toruń.

W Stargardzie na boisku nie zabrakło walki i emocji do samego końca. GKS Bełchatów zremisował z Błękitnymi dlatego też piłkarze Artura Derbina po takim wyniku nie mogli być jeszcze pewni awansu. Gdy poznali rezultat spotkania w Toruniu, w ich drużynie wybuchła gigantyczna radość.

Takiej radości jak na boisku w Stargardzie dawno nie widzieliśmy w zespole GKS Bełchatów, podobnie zresztą było wtedy także przy Sportowej – na przyjazd piłkarzy ze Stargardu czekali fani „Brunatnych” – czekali wytrwale, mimo późnej pory. Autobus z piłkarzami pojawił się przy Gieksa Arenie dopiero po północy – radość z przywitania i awansu była nie do opisania. Takie chwile bełchatowskiej drużyny warto pamiętać.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here