PODZIEL SIĘ

Ciąża i koronawius to trudny temat dla przyszłych mam. Poród w okresie panowania koronawirusa martwi wiele ciężarnych kobiet. Jak funkcjonuje bełchatowska porodówka, czy możliwe są porody rodzinne?

Pytanie, czy można rodzić z rodziną w czasie epidemii koronawirusa, to jeden z głównych tematów wśród ciężarnych. Mimo, iż minister zdrowia podkreślał, że nie ma odgórnego zakazu porodu rodzinnego w czasie trwania epidemii to ostateczną decyzje w tej sprawie podejmuje dyrekcja danego szpitala. Jak to wygląda w bełchatowskiej placówce?.

Jak informuje Aleksandra Gradowska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, porody odbywają się zgodnie z procedurami, w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony osobistej. Dyrekcja bełchatowskiego szpitala analizuje możliwości przywrócenia porodów rodzinnych. Jak dodaje rzecznik szpitala, w pierwszej kolejności należy zapewnić pełne bezpieczeństwo rodzącym, noworodkom oraz osobom uczestniczącym. Dyrekcja ma na uwadze również przygotowanie organizacyjne a to wymaga czasu. Dlatego, do momentu pełnej gotowości oddziału ginekologiczno-położniczego porody rodzinne są wstrzymane.

zdjęcia: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here