PODZIEL SIĘ

Przedsiębiorcy o pomoc zwracają się również do spółek miejskich. Do Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej wpłynęło 38 wniosków, dotyczących umorzeń czynszów. Pozytywnie rozpatrzono 30. Łączna kwota umorzeń zaakceptowana przez PGM za kwiecień to 26 tysięcy złotych, za maj i czerwiec po 17 tysięcy złotych. 

Wnioski od przedsiębiorców wpływają również do BTBS-u. Złożono 15 takich próśb o obniżenie stawek czynszu za miesiące marzec, kwiecień i maj. W tym 11 wniosków dotyczyło lokali w zasobach dzierżawionych od miasta oraz 4 lokali w zasobach spółki.

BTBS w tych przypadkach zaproponował aneksy umowy  najmu lokali wydłużające termin płatności faktur za dwa miesiące może to być albo marzec -kwiecień, albo kwiecień -maj. Należności te mają być uregulowane do końca tego roku. Z tej formy pomocy skorzystało 10 najemców, z czego jeden już spłacił zobowiązania.  


Oddzielną umowę podpisano z Centralnym Szpitalem Klinicznym  Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ze względu na kończący się termin współpracy. Ponieważ najemca wykonał generalny remont lokalu, jego miesięczna stawka czynszu zmniejszona została o 1650 zł. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here