PODZIEL SIĘ

Radni miejscy z klubów Koalicji Obywatelskiej i Ziemi Bełchatowskie złożyli wniosek o odwołanie  Piotra Wysockiego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. 
Odwołania z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Piotra Wysockiego chce 7 radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem. Zarzut dotyczy organizacji pracy Rady Miasta, a konkretnie samych sesji i podjętej decyzji, by te ze względu na zagrożenie epidemiologiczne organizowane były zdalnie. Radni pracują więc w domach, skąd głosują, a wyniki głosowania przekazywane są przewodniczącemu, który samotnie na sesji jedynie odczytuje ich wynik. 
W kwietniu nad budzącym wiele kontrowersji punktem dotyczącym miejskiego cmentarza dyskutowano jedynie w komisjach, a te nie są rejestrowane tak, jak jest to w przypadku sesji. Na samej sesji, która zorganizowana została zdalnie nie było możliwości zabierania głosu przez radnych. Mieszkańcy – zdaniem radnych, którzy podpisali ten wniosek, nie mogli posłuchać ani dyskusji, ani innych proponowanych. Taki przykład podaje Marcin Rzepecki jeden z wnioskodawców o odwołanie przewodniczącego. 
Majowa sesja również ma odbyć się zdalnie, przeciwko czemu protestują składając wniosek o odwołanie przewodniczącego. Radni, którzy podpisali się pod tym wnioskiem  argumentują, że przy dobrej woli można w sposób bezpieczny przeprowadzić sesję z radnymi. Można np. zwołać ją w sali widowiskowo-teatralnej Gigantów Mocy. 
Teraz na majowej również zdalnej sesji, wniosek o swoje odwołanie odczyta przewodniczący Piotr Wysocki. Później w ciągu 14 dni powinna być zwołana nadzwyczajna sesja, na której radni obradować będą tylko nad tym punktem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here