PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy narzekają na niewykoszone trawniki i skwery. Trawa jest już tak wysoka, że miejscami sięga do kolan. Tymczasem okazuje się, że jest problem z firmą, która miała na zlecenie miasta realizować to zadanie.

Jedna z dwóch firm, która miała się zajmować zielenią miejską ogłosiła upadłość. Taka informacja do magistratu dotarła 3 lipca. Właściciel firmy poinformował,  że rozwiązuje umowę zawartą z urzędem dotycząca pielęgnacji terenów zielonych. Zdecydowano więc, by do czasu wyłonienia nowego wykonawcy przynajmniej część obowiązków przejęła druga z firm zajmująca się na zlecenie miasta zielenią.

Magistrat zapewnia, że wykaszanie jest prowadzone w miarę możliwości i pozwalającej na to pogody. Zaległości jednak są duże. Koszenie w mieście ze względu na koronawirusa rozpoczęto dopiero w drugiej połowie maja. Terenów zielonych jest sporo to osiedla, skwery, parki i obiekty rekreacyjne.  

Obecnie wdrażane są procedury dotyczące rozwiązania umowy z wykonawcą, który ogłosił upadłość. Ruszył też prace nad wyłanianiem nowej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here