PODZIEL SIĘ

Wczoraj na antenie naszej telewizji mówiliśmy o nowym obliczu jakie zyska ulica Daleka. Warto dodać, że to nie jedyna inwestycja drogowa, która będzie realizowana już niebawem w naszym mieście.

Jak informuje bełchatowski magistrat przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych miasto przebuduje jeszcze jedną z bełchatowskich ulic – będzie to liczący ponad 600 m odcinek ulicy Zamoście.

Od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych rozbudowany zostanie pas drogowy, w planach jest także budowa zjazdów do leżących przy ulicy posesji. Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji, która zgodnie z harmonogramem powinna zakończyć się w styczniu 2023 roku, to 3 mln 322 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie stanowić będzie połowę, czyli 1 mln 661 tys. zł.

Warto przypomnieć także, że we wrześniu 2019 roku bełchatowski magistrat podpisał umowę na dofinansowanie pierwszego etapu budowy drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here