PODZIEL SIĘ

Szczerców będzie w sieci gazociągowej – to długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców gminy, która będzie realizowana etapami. Pierwsze prace zakończone będą we wrześniu 2021 roku.

Jak informuje gmina Szczerców w ciągu najbliższych dwóch lat Polska Spółka Gazownictwa wybuduje w gminie trzy sieci gazociągowe o łącznej długości ponad 20 kilometrów. Najwcześniej, bo we wrześniu przyszłego roku ma zakończyć się budowa stacji regazyfikacji, umiejscowionej w Kolonii Szczercowskiej. Będzie ona miała wydajność 1600 m3 na godzinę i zasili projektowaną sieć w Szczercowie. Równocześnie prowadzone będą prace nad trzema gazociągami.

Pierwszy z nich, planowany na wrzesień 2021, zbudowany zostanie na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Łaskiej (łącznie ok. 3000 metrów). Na marzec 2022 roku zaplanowano zakończenie gazociągu na odcinku drogi wojewódzkiej 480, łączącej Gminę Szczerców od ulicy Piłsudskiego z Ruścem (7740 metrów). Miesiąc później gotowa ma być nitka od Gminy Szczerców do Gminy Kluki – tu długość gazociągu dojdzie do 11 tysięcy metrów.

Jak informuje gmina umowy na realizację wymienionych zadań inwestycyjnych zostały zawarte w bieżącym roku.

źródło: Gmina Szczerców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here