PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie poznali wyniki sobotnich testów na obecność koronawirusa. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Bełchatowie ze 145 przebadanych osób wyniki badań wskazały 3 pozytywne testy.

Pozytywne testy dotyczyły dwóch opiekunów i jednego mieszkańca. Pensjonariusz został natychmiast przewieziony do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi w stanie dobrym, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Jeszcze tego samego dnia wykonano u niego ponowny test w kierunku SARS-CoV2, który tym razem wyszedł negatywny. Badanie to zostanie jeszcze powtórzone.

Ze względu na wyjątkową sytuację, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie 86 mieszkańców i 9 pracowników zostało objętych kwarantanną. Dwóch pracowników DPS-u w Bełchatowie zostało odizolowanych od reszty pensjonariuszy w osobnym pokoju. Wyniki pozostałych pensjonariuszy i pracowników DPS-u na chwilę obecną są ujemne. Kolejne wymazy tych osób zostaną przeprowadzone po 7-miu dniach od dnia kontaktu, tj. od dnia 16.08.2020 r.

Dom Pomocy Społecznej w Bełchatowie jest zamknięty i nie przyjmuje nowych pensjonariuszy oraz osób odwiedzających. Pracownicy opiekujący się pensjonariuszami, jak i personel kuchni wraz z dyrektor DPS zostali zakwaterowani w placówce, w związku z objęciem ich kwarantanną.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here