PODZIEL SIĘ

Nowy mural „Historia Nitką Tkana” ozdobił kolejną ze ścian szczytowych Kamienicy Tkaczy. To trzecie malowidło, które powstało w ostatnim czasie w Bełchatowie.

Na razie lokalni artyści wykonali 3 spośród planowanych murali, które zdobić będą ściany Kamienicy Tkaczy. Przy Bawełnianej mural nawiązuje do herbu miasta, przy Pabianickiej z jednej strony widnieje wizerunek Jana Pawła II patrona Bełchatowa, z drugiej  strony  mural nawiązuje do tkackiej historii miasta i przemysłu bawełnianego, który był ważną lokalną gałęzią gospodarczą. Murali ma powstać w sumie 5. Kolejne będą przedstawiać bełchatowskie kluby sportowe oraz górniczo-energetyczną historię miasta.         

Kamienice Tkaczy to duży projekt, który realizowany był w Bełchatowie i właśnie się kończy. W 10  budynkach związanych z historią miasta przeprowadzono gruntowny remont, co wpłynęło na poprawę jakości życia około 200 osób, które w nich mieszkają. Koszt całej renowacji to ponad 6 milionów złotych z czego połowa środków to dotacja na ten cel. Murale to zwieńczenie prowadzonych prac. Wykonywane przez lokalnych artystów i co ważne ich realizacje finansują sponsorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here