PODZIEL SIĘ

Pieniądze z Rządowego  Funduszu Inwestycji Lokalnych zostały uruchomione – informuje wojewoda łódzki. To dla samorządów z województwa w sumie ponad 389 milionów złotych z tak zwanej Tarczy Samorządowej.  Spora część tych pieniędzy ma szansę trafić do samorządów powiatu bełchatowskiego.

Warunkiem otrzymania pieniędzy jest wypełnienie wniosku o ich przyznanie. I to samorządy z powiatu bełchatowskiego już zrobiły. Środki finansowe mogą zostać przeznaczone na lokalne inwestycje jak drogi,  budowę czy remonty żłobków, przedszkoli i szkół ale także poprawę infrastruktury wodociągowej czy inne niezbędne inwestycje. Maksymalna wysokość środków jakie mogą trafić do samorządów została określona w czerwcu przez stronę rządową.

Teraz wszystkie samorządy z naszego terenu czyli powiat, miasto i gminy składają odpowiednie wnioski. To czy i ile z wcześniej deklarowanych sum zostanie przyznane zależy od strony rządowej.  

Co ważne we wnioskach samorządy lokalne nie musiały wykazywać konkretnych inwestycji a jedynie wskazać konkretne sumy.

Wszystkie wystąpiły o maksymalną kwotę.  Zelów, tu deklarowana suma to  700 tysięcy złotych. Miasto Bełchatów aplikowało o ponad 3 miliony 800 tysięcy zł, Kleszczów o ponad 2 miliony, Gmina Bełchatów może otrzymać ponad milion sto tysięcy złotych, Rusiec o pół miliona, Szczerców ponad półtora miliona złotych, Drużbice ponad 600 tysięcy zł, a powiat bełchatowski ponad 2 miliony złotych.

W sumie do samorządów z naszego terenu może trafić ponad 13,5 miliona złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here