PODZIEL SIĘ
sdr

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, po dość długiej przerwie, wymuszonej sytuacją epidemiczną, policjanci z zachowaniem reżimu sanitarnego wracają do spotkań profilaktycznych z dziećmi. Wrześniowe spotkania organizowane są w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły” oraz „ROAD SAFETY DAYS – Wizja ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Mundurowi przypominają maluchom o zasadach bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze, ale także podczas zabaw i kontaktów z obcymi. Zajęcia sukcesywnie odbywać się będą we wszystkich szkołach na terenie powiatu, jednak z uwagi na pandemię Covid-19 ich forma jest inna niż w poprzednich latach.

Spotkania organizowane są na świeżym powietrzu, z zachowaniem wszystkich zaleceń i nakazów dotyczących obowiązującego reżimu sanitarnego. Dlatego policjanci chętnie prowadzą również zajęcia praktyczne. W słoneczne dni mundurowi zabierają małych mieszkańców na ulice miasta i uczą bezpiecznego zachowania podczas przejść przez jezdnię. Dzieci poznają jak zachować się przy oznakowanym i nieoznakowanym przejściu dla pieszych. Spacerując, uczą się znaków drogowych. Po spotkaniach z policjantami dzieci wyposażone zostają w odblaski, które dla własnego bezpieczeństwa obiecały nosić w widocznym miejscu.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here