PODZIEL SIĘ

W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną program zaplanowanych na najbliższy tydzień miejskich obchodów XVI Dni Papieskich został zmieniony. Nie odbędzie się ta część obchodów, którą organizuje miasto.

Przedszkolaki w tym roku nie będą zawieszały serduszek przy pomniku Papieża Polaka, przy ulicy Kościuszki. Nie będzie też planowanego na niedzielę 18 października, tradycyjnego kiermaszu kremówek.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy UM w Bełchatowie, jeśli w najbliższy czwartek Bełchatów utrzymany zostanie w czerwonej strefie nie odbędzie się również planowane w Muzeum Regionalnym na 22 października, otwarcie Gabinetu Numizmatycznego i wystawy z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Tym samym odwołane zostaną prelekcje Janusza Parchimowicza i Norberta Wojciechowskiego, które miały się odbyć w dniu otwarcia ekspozycji.

Uroczystości religijne w kościołach, zaplanowane w związku z obchodami XVI Bełchatowskich Dni Papieskich, są organizowane niezależnie, przez poszczególne parafie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here