PODZIEL SIĘ

Świetny start zaliczył zawodnik GKS Bełchatów Bartosz Włodarczyk w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu grecko-rzymskim.

W kategorii wagowej do 68 kilogramów Włodarczyk po serii wygranych walk stoczył pasjonujący pojedynek w finale o złoty medal z zawodnikiem AKS Piotrków Trybunalski. Niestety, zawodnik z Piotrkowa, starszy wiekiem i stażem zawodniczym, okazał się bardziej doświadczonym – co przełożyło się na wywalczenie złotego medalu. Bełchatowianin natomiast zdobył srebrny medal.

Jak podkreśla Janusz Włastowski, trener GKS Bełchatów sekcji zapasy, zdobycie srebra przez Włodarczyka to duży sukces biorąc pod uwagę fakt, iż zawodnik trenuje na macie dopiero od roku. Co warte podkreślenia dwa tygodnie temu w Mistrzostwach Polski Szkół Włodarczyk zdobył złoty medal i to był jego pierwszy start w zawodach.

Jak dodaje Włastowski, prowadzę treningi w Bełchatowie od 1979 roku i jeszcze nie zdarzył mi się taki talent. Porównuję Andrzeja Debernego późniejszego mistrza świata armii, Andrzeja Olczyka który był w czołówce krajowej, Dariusza Gorząda pierwszego mistrza Polski dla Bełchatowa, Kamila Sokołowskiego czy aktualnego zdobywcę Pucharu Polski Filipa Kazimierczaka – ci wszyscy do swoich sukcesów dochodzili latami. A tu pierwszy start i to w Mistrzostwach Polski i już złoty medal. Rośnie nam nowy talent.

Gratulujemy sukcesu.

źródło i zdjęcie: Janusz Włastowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here