PODZIEL SIĘ

Dobre wiadomości płyną z Akademii GKS Bełchatów. Mateusz Osowski, zapaśnik bełchatowskiego klubu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

Mateusz Osowski był jednym z faworytów do złotego medalu w swojej kategorii. Dobrą formę udowodnił już w pierwszej walce, kiedy pokonał Konrada Maślankę (Olimp Kostrzyn) poprzez położenie go na plecy. Drugie wyjście na matę to wyrównana rywalizacja z późniejszym złotym medalistą, Dominikiem Krawczykiem (AZS AWF Warszawa).

Jak zaznacza Andrzej Olczyk, opiekun grupy zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów, po tej walce odczuwaliśmy bardzo duży niedosyt. Mateusz w trakcie tej walki miał swojego przeciwnika w pozycji zagrożonej. Niestety przeciwnik umiejętnie wykorzystał jego chwilę rozluźnienia i uciekł z tej niebezpiecznej sytuacji, po czym przeszedł do udanego kontrataku.

W walce o medal 20-letni zapaśnik był wyraźnie lepszy od Marcina Spalika z Tęczy Środa Wielkopolska i wygrał na przewagę punktową.

Poza Osowskim w Raciborzu jako zawodnik Olimpijczyka Radom walczył wychowanek GKS, Klaudiusz Matyja, który wywalczył srebro.

Akademia GKS Bełchatów zaprasza do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież od 6. roku życia. Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godz. 17 – 18:30. Duet trenerski sekcji zapaśniczej stanowią Andrzej Olczyk i Sebastian Krzaczyński.

źródło i zdjęcie: Akademia GKS Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here