PODZIEL SIĘ

Auto jechało „wężykiem” całą szerokością jezdni – kierujący Citroenem kilkakrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając inne auta do hamowania. Przypadkowy świadek zdarzenia widząc to co dzieje się na drodze zatrzymał kierowcę – okazało się, że mężczyzna jest pijany.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia 2022 roku o godzinie 14.35 w Bełchatowie, w okolicy skrzyżowania ulic Grota Roweckiego i Kempfinówka. Dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam zgłaszającego oraz mężczyznę wskazanego jako kierującego citroenem. Świadek zdarzenia, który jechał pojazdem „nauka jazdy” oświadczył, że zwrócił uwagę na pojazd marki Citroen. Sposób jazdy tego auta sugerował, że jego kierowca mógł być pijany. Auto jechało „wężykiem” całą szerokością jezdni. Citroen kilkakrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając inne auta do hamowania. Świadek telefonicznie poinformował policję, a sam jechał za podejrzewanym. Na ulicy Grota Roweckiego kierujący citroenem stracił kontrolę nad pojazdem. Odbił się od krawężnika, uderzył w kosz i stanął w poprzek drogi. Ten moment wykorzystał zgłaszający. Podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki ze stacyjki. Od kierowcy citroena czuć było silną woń alkoholu. Podróżowało z nim dwóch również nietrzeźwych pasażerów. Nieodpowiedzialny 31-letni kierowca został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.  

Policjanci  dziękują mieszkańcowi Bełchatowa za wzorową, obywatelską postawę. To kolejny przypadek, kiedy uczestnicy ruchu drogowego wyraźnie sprzeciwiają się nieodpowiedzialnym zachowaniom kierowców i reagują powiadamiając służby. Dzięki zdecydowanej reakcji świadka zdarzenia być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, może ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić policjantów o każdym niepokojącym zdarzeniu. Funkcjonariusze zweryfikują każdy sygnał.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here