PODZIEL SIĘ

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu w Łodzi w hali Expo zostanie uruchomiony szpital tymczasowy. W Bełchatowie też wybrano miejsce na tego typu placówkę – jednak jak zaznaczał podczas wczorajszego spotkania Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki, o tym czy szpital tymczasowy powstanie w hali widowiskowo sportowej zależy od potrzeb i aktualnej sytuacji epidemicznej.

Szpitale tymczasowe dla chorych na koronawirusa to ostateczność – gdy łóżek w szpitalach stacjonarnych zabraknie wtedy też pacjenci będą lokowani w szpitalach tymczasowych. Jeden z nich powstaje w Łodzi w hali Expo, kolejny może powstać w Bełchatowie.

Władze województwa wizytowały już obiekt przy ulicy 1 Maja. Warto dodać, że tuż przy hali widowiskowo sportowej – w hotelu Sport uruchomiono z początkiem listopada izolatorium.

Liczba osób aktualnie zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim wynosi 32709. W powiecie bełchatowskim natomiast liczba osób aktualnie chorych to 2627. To dane z 23 listopada 2020 roku.

3 KOMENTARZE

 1. W 4 litery wsadźcie sobie te szpitale. Najpierw niech zaczną na właściwym poziomie działać szpitale, przychodnie. Niech lekarze, pielęgniarki zaczną pracować tak jak powinni. Oni przysięgali!!! Zero w nich empatii, człowieczeństwa… to nie ludzie, to potwory (zaznaczam, że są wyjątki, niestety tylko, że mało, za mało).

  4

  3
  • Przesadzasz. Znam wiele osób które pracują w służbie zdrowia z empatią, zaangażowaniem i poświęceniem (choć są wyjątki oczywiście – im wyższe stanowisko administracyjne tym częściej one występują).

   Obraz który rysujesz jest efektem pracy polityków (nie tylko tej ekipy).

   1

   0
 2. Musi iść ku lepszemu, bo politycy wyszli i spotykają się na żywo, albo wręcz odwrotnie – jest źle, pali im się grunt pod nogami – i muszą pokazać że są i coś robią.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here