PODZIEL SIĘ

Wielkimi krokami zbliża się Wigilia, powraca więc pytanie, jak wybrać dobrego karpia na tę uroczystą wieczerzę. My z tym pytaniem udaliśmy się do specjalistów, którzy hodowlą karpia zajmują się od lat.

Wigilia dokładnie za tydzień zatem jest to doskonały czas by zaopatrzyć się właśnie w karpia – jego przecież na wigilijnym stole zabraknąć nie może.

Przygotowania karpia na świąteczny stół to jedno, najpierw jednak trzeba wybrać tego właściwego dobrego i smacznego. Jak zaznacza Łukasz Pawełoszek, z gospodarstwa rybackiego Grobla, karpia odłowić trzeba wcześniej, co najmniej na miesiąc przed Wigilią, aby zdążył się on przepłukać na dużych przepływach, na specjalnych magazynach. Wtedy ryba nie ma posmaku mułu.  Kupując zaś karpia w całości, warto zwrócić uwagę na kolor jego skrzeli – te powinny być ciemnoczerwone, nie blade. Oczy karpia powinny być szkliste i wyraźne, nie mętne.

Pamiętajmy też, że każdy sprzedawca ma obowiązek przedstawić certyfikat pochodzenia karpia. Wybierajmy te od krajowych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here