PODZIEL SIĘ

Do naszej redakcji z pytaniem o śmieci zgłosił się mieszkaniec gminy Bełchatów. Chodzi o popiół. W informacji jaką otrzymał od tego roku popiół nie będzie odbierany. Pyta zatem co robić z popiołem?

Z tym pytaniem udaliśmy się do gminy Bełchatów. W informacji jaką uzyskaliśmy, istotnie, od stycznia 2021 roku mieszkańcy Gminy Bełchatów nie mogą już wrzucać popiołu do pojemników na bioodpady. Popiół można natomiast wrzucać tylko do pojemnika na odpady zmieszane, można go również dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zawadach.

Ta zmiana wynika wprost z zapisów ustawy, regulującej zasady segregowania odpadów komunalnych. Osoby, które obawiają się, że w związku z tym ilość odpadów może być zbyt duża, by zmieścić się w pojemniku na odpady zmieszane, powinny skontaktować się z Referatem Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Bełchatów (ul. Kościuszki 13, 97-400 Bełchatów, tel. (44) 632-65-68, wew. 31.). Pracownicy referatu na pewno pomogą im znaleźć rozwiązanie tego problemu.

6 KOMENTARZE

 1. ktos sie orientuje dlaczego mieszkancy blokow nie moga w PSZOK na przemyslowej wyrzucac zadnych smieci typu gruz itp ?? od kiedy jest ta dyskryminacja mieszkancow blokow w Bełchatowie?

  2

  0
  • Jest informacja, że każdy mieszkaniec bloku może pobrać bezpłatnie 25workow w eko-regionie i wystawia śmieci typu np gruz w tych workach koło śmietników.

   1

   0
 2. Władze gminy robią sobie żarty z mieszkańców gminy. Cieszą się utargowali na drugim przetargu 10 groszy mniejszą opłatę za śmieci. Ogromny sukces, powinni przyznać sobie duże nagrody. Jakim prawem my mamy płacić więcej za śmieci od gmin położonych dużo dalej od odbiorcy odpadów. Godzą się na tak drastyczną podwyżkę a my w zamian musimy oddać kosze na popiół. Pojemnik bio nawet nie mieścił popiołu a teraz każą zmieścić w pojemniku razem z odpadami mieszanymi. Władze gminy mają chyba problem z myśleniem. Od listopada do marca kiedy jest najwięcej odpadów kosze są zabierane raz na miesiąc. To jest jakaś paranoja bo każą jeszcze nam za tak wysoką opłatę wywozić odpady na Zawady. Inne gminy mają pojemniki na makulaturę a nam nawet nie dadzą worka. Tak dalej być nie może!

  7

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here