PODZIEL SIĘ

Łódzki Kurator Oświaty odwiedził powiat bełchatowski. W SOSW w Bełchatowie na konferencji prasowej z udziałem starosty bełchatowskiego, Dyrektora Delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim a także przewodniczącego Rady Powiatu mówiono o inwestycjach szkolnych zrealizowanych w placówkach podległych powiatowi.

Jak podkreślała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, to dla nas wielki zaszczyt, że Waldemar Flajszer, łódzki kurator oświaty umieścił nasz powiat na trasie przejazdu po powiatach i tym samym odwiedził nasze szkoły i placówki oświatowe. To dla nas ważne, ponieważ jest to doskonały czas na to by się bliżej poznać i pochwalić. Nasze szkoły i placówki oświatowe rozwijają się, pięknieją i są wyposażane w coraz to nowe sprzęty i pomoce dydaktyczne aby uczniowie zdobywali jak najlepiej wiedzę i jak najlepsze kwalifikacje. Inwestycje, które są realizowane w naszych szkołach i placówkach są możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy zarządu powiatu i rady powiatu.

Konferencję zorganizowano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie, w pachnącej jeszcze nowością sali gimnastycznej. Modernizacja sali kosztowała blisko 300 tys złotych, z czego 80 tys. złotych pozyskano budżetu Województwa Łódzkiego.

Jak dodaje starosta bełchatowski w SOSW w ostatnim czasie zrealizowano szereg inwestycji finansowanych zarówno z budżetu powiatu ale także z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty zaznaczał, że powiat bełchatowski oświatą stoi. Chciałem pogratulować przede wszystkim nauczycielom, społeczności, pani Staroście, Radzie Powiatu i mieszkańcom tak wspaniałej szkoły jaką jest I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego. W opublikowanym rankingu „Perspektyw” placówka zajęła 7 miejsce w województwie, 108 w kraju, zdobyła złotą tarczę – to samo mówi za siebie. Wielkie słowa uznania za pracę dla uczniów szkół średnich, którzy teraz przygotowują się do matury – dodał Flajszer.

Więcej w materiale video i poniższej konferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here