PODZIEL SIĘ

Wczoraj oficjalnie otwarto Centrum Rozwoju Kompetencji. To jak podkreślali inicjatorzy tego przedsięwzięcia szkoła zawodów przyszłości, gdzie będą się uczyć specjaliści od źródeł odnawialnych, a także automatyki czy informatyki.

Przez całe wakacje trwał nabór osób chętnych do zdobycia nowych kwalifikacji i urządzanie pomieszczeń przeznaczonych na szkołę w Rogowcu. Wczoraj oficjalnie otwarto Centrum Rozwoju Kompetencji.

Centrum Rozwoju Kompetencji jest wspólnym działaniem samorządu województwa i PGE, dla powstania którego inspiracją jest konieczność transformacji energetycznej.

W trakcie inauguracji nominacje odebrali członkowie Rady Programowej CRK. Naukę w CRK rozpoczęło 250 słuchaczy. 120 z nich na sztandarowym kierunku: technik urządzeń odnawialnych źródeł energii, na którym powstały trzy grupy. Po jednej grupie będzie się kształcić na kierunkach: technik informatyk, technik programista, technik automatyk i technik spawalnictwa. Na większości kierunków nauka będzie trwała rok. Wszyscy mają do dyspozycji trzy nowoczesne sale wykładowe i wyposażoną pracownię OZE. Szkolenia i kursy prowadzić będą specjaliści – praktycy.

Więcej w materiale video.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

1 KOMENTARZ

  1. Kiedyś Technikum Energetyczne i Technikum Górnicze były szkołami przyzakładowymi. Szkoda, że władze PGE i kuratorium nie pomyślały, aby wykorzystać już istniejącą infrastrukturę szkoły i Centrum Kształcenia Praktycznego. Jestem przekonany, że kosztowałoby to zdecydowanie mniej, a korzyści miałoby zarówno PGE jak i szkoła.

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here