PODZIEL SIĘ

„Uchylam powyższą decyzję w całości oraz odmawiam określenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia” – tak brzmi decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

24 września 2021 roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) uchylił decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ) z 2018 r. i odmówił określenia środowiskowych uwarunkowań inwestycji pod nazwą „Wydobycie węgla brunatnego ze złoża Złoczew”.

Treść decyzji została opublikowana w BIP.

Jak czytamy w uzasadnieniu, przedłożony przez inwestora raport nie pozwala na przeprowadzenie oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko w zakresie wskazanym w art. 62 ustawy OOŚ, tym samym nie może stanowić podstawy do określenia środowiskowych uwarunkowań jego realizacji.

6 KOMENTARZE

 1. Sluszna i przewidzialna decyzja. Politycy potrzebowali bajki o Zloczewie na potrzeby wyborow w mysl zasady „ciemny lud to kupi”. Do tego tworca wspomnianego powiedzenia nadal robi propagande w TVP i o dziwo nadal ten ciemny lud……to kupje

  5

  1
  • Pani Poseł zadba teraz o fundusze dla gminy Bełchatów przesuwając granice Kleszczowa. Sądząc po dorobku i zrealizowanych planach (np. GKS) nic z tego nie będzie. To chyba jej ostatnia kadencja.

   2

   0
 2. Wszystkie kopalnie powinny być likwidowane. Tylko odnawialne źródła energii. Panele słoneczne powinny być na każdym domu i wiatraki.

  2

  4
  • Tak powinno być ale potrzeba na to czasu. Bełchatowski węgiel to zasiarczony syf spalany w mało efektownych kotłach. To bardzo prymitywna forma wytwarzania energii.

   0

   2
 3. Art. 62. udost. inf. o środow
  Analiza i ocena w ramach oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko
  1.
  W ramach oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko określa się, analizuje oraz ocenia:
  1)
  bezpośredni i pośredni wpływ danego przedsięwzięcia na:
  a) środowisko oraz ludność, w tym zdrowie i warunki życia ludzi,
  b) dobra materialne,
  c) zabytki,
  ca) krajobraz, w tym krajobraz kulturowy,
  d) wzajemne oddziaływanie między elementami, o których mowa w lit. a–ca,
  e) dostępność do złóż kopalin;
  1a)
  ryzyko wystąpienia poważnych awarii oraz katastrof naturalnych i budowlanych;
  2)
  możliwości oraz sposoby zapobiegania i zmniejszania negatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko;
  3)
  wymagany zakres monitoringu.
  2.
  W ramach oceny oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000 określa się, analizuje oraz ocenia oddziaływania przedsięwzięcia na obszary Natura 2000, biorąc pod uwagę także skumulowane oddziaływanie przedsięwzięcia z innymi realizowanymi, zrealizowanymi lub planowanymi przedsięwzięciami.
  — bzdura ta argumentacja

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here