PODZIEL SIĘ

Kobieta telefonicznie poinformowała służby o tym, że najprawdopodobniej dostała udaru i jej stan się pogarsza, na dodatek nie była w stanie sama otworzyć drzwi. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policji, straży pożarnej i służb medycznych, kobiecie udało się pomóc.

W nocy 8 lutego 2021 roku, przed godziną 2:00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie otrzymał sygnał dotyczący kobiety, która potrzebuje pomocy. 59-latka z trudem zadzwoniła prosząc o pomoc. Poinformowała, że prawdopodobnie dostała udaru i jej stan się pogarsza. Nadkom. Piotr Stańczuk pełniący służbę na Powiatowym Stanowisku Kierowania bełchatowskiej jednostki policji wiedząc, że w takiej sytuacji liczy się każda sekunda na miejsce natychmiast wysłał policjantów oraz służbę medyczną. Zgłaszająca twierdziła, że nie jest w stanie otworzyć drzwi, dlatego o sytuacji zostali również powiadomieni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu okazało się, że pod wskazanym adresem drzwi mieszkania były zamknięte. Wiedząc, że wewnątrz znajdowała się kobieta, której zdrowie i życie było zagrożone, policjanci i strażacy do mieszkania weszli wyważając drzwi. Wewnątrz zastali 59-latkę, którą przekazali pod opiekę przybyłej na miejsce załodze ratownictwa medycznego.

Błyskawiczna reakcja oficera dyżurnego bełchatowskiej policji, który spowodował, że pomoc przyszła na czas, prawdopodobnie uratowała życie kobiecie, która potrzebowała natychmiastowej pomocy. W porę udało się wejść do mieszkania i udzielić jej pomocy. Jesteśmy po to by pomagać. Policjantów można prosić o każdą pomoc.

KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here