PODZIEL SIĘ

Sezon zimowy w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Górze Kamieńsk podsumowany. Mimo, że trwał on jedynie 17 dni to z zimowego szaleństwa skorzystało 28 tys. osób. Porządku na stoku pilnowali policjanci z Radomska i Kamieńska. Jakie przewinienia odnotowali mundurowi?

W trakcie sezonu ośrodek kontrolowały policyjne patrole piesze i patrole narciarskie KPP w Radomsku i Komisariatu w Kamieńsku. Służbę na stoku narciarskim pełniło 7 funkcjonariuszy. Jak zaznacza Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku, w czasie tych służb policjanci przeprowadzili 7 interwencji, ujawnili 13 wykroczeń i aż 216 razy zwrócili uwagę osobom niestosującym się do dekalogu FIS. Zdecydowana większość miłośników białego szaleństwa wiedziała jak zachować się na stoku ale nie zabrakło także tych, którzy jeździli poza wyznaczoną trasą a nawet ze zbyt dużą prędkością najeżdżając na narty innego użytkownika bądź gwałtowne zajeżdżając innym tor jazdy, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych osób korzystających ze stoku.

Oprócz patroli pełniących służbę na trasie narciarskiej policjanci obecni byli także w rejonie Góry Kamieńsk na parkingach i drogach dojazdowych. Sezon zimowy za nami – pozostaje zatem czekać do kolejnej zimy – teraz natomiast na Górze Kamieńsk trwają przygotowania do sezonu letniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here