PODZIEL SIĘ

Bełchatowscy funkcjonariusze przeprowadzili we wtorek powiatowe działania kontrolne pn. „Prędkość”, ukierunkowane na osoby łamiące przepisy w tym zakresie. Tylko tego dnia ukarano mandatami 25 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, a 3 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

9 marca 2021 roku policjanci bełchatowskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. W czasie tej akcji mundurowi skontrolowali 50 kierujących, spośród których 25 otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości. Mimo wielokrotnych apeli o bezpieczną jazdę policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h.

O tym, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna zapomniał 30-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który w miejscowości Dubie, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Chwilę później w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kolejnego mieszkańca powiatu sieradzkiego, który fiatem pędził z prędkością 108 km/h. Trzeci kierujący, który tego dnia stracił prawo jazdy, został namierzony w Dobrzelowie. 33-letni mężczyzna kierujący BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze na miejscu wszystkim kierującym, zatrzymali prawa jazdy.

Pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i stosowaniu się do przepisów prawa, nie tylko w trakcie policyjnych działań, ale każdego dnia. Unikniemy wówczas nieprzyjemnych konsekwencji prawnych, a przede wszystkim zyskamy bezpieczeństwo na drodze.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

x

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here