PODZIEL SIĘ

W całej Polsce trwają szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19, dotyczy to także nauczycieli z Bełchatowa. Ci, którzy dzisiaj pojawili się w progach bełchatowskiego szpitala w budynku A – gdzie zostali skierowani, by przyjąć dawkę szczepionki, nie kryli zdziwienia i zaskoczenia.

Na szczepienie czekali, niektórzy blisko godzinę, na dodatek w sporej grupie swoich koleżanek i kolegów po fachu. Szczepienia wyznaczone były w godzinach od 9:00 do 13:00 – większość jednak chciała to „załatwić” z samego rana. Jak zaznaczali niektórzy nauczyciele z uwagi na wielkość korytarza w którym przebywali i liczbę zgromadzonych osób trudno było zachować bezpieczny dystans.

Z pytaniem o co dlaczego nauczyciele musieli czekać udaliśmy się do szpitala. Przedstawiciel placówki podkreślał, że sytuacja pandemiczna jest dynamiczna dlatego też w pierwszej kolejności lekarze muszą zająć się pacjentami na oddziałach, a chorych z każdym dniem przybywa. Szczepienia do zadanie dodatkowe.

Na szczęście nad sytuacją udało się szybko zapanować, około godziny 10:00 zgromadzeni nauczyciele zostali podzieleni na dwie grupy – jedni otrzymywali szczepionkę w budynku głównym szpitala – drudzy we wcześniej do tego wyznaczonym pawilonie A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here