PODZIEL SIĘ

W całej Polsce rośnie liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w szpitalach coraz więcej pacjentów, a do punku szczepień nie wszyscy się stawiają.

W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie gdy tylko ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 szczepiono szczepionką Pfizera. Obecnie, jak informuje szpital, dostępna jest również AstraZeneca. Nie wszyscy pacjenci jednak stawiają się na szczepienia. Jak zaznacza szpital, około 10% do 20% osób nie zgłasza się po swoje dawki. Obecnie większość rezygnacji dotyczy szczepionek od koncernu AstraZeneca. Dlatego też bełchatowska placówka korzysta z listy rezerwowej.

Do tej pory nie zdarzyło się aby szczepionka się przeterminowała, nie utylizujemy niewykorzystanych szczepionek – informuje przedstawiciel szpitala.

Od początku szczepień zaszczepiono (do wczoraj czyli 18 marca):

Grupa 0: (medycy) – I dawka 1735 osób, II dawka 1604 osoby – Pfizer obecnie AstraZeneca. Na szczepienie oczekuje 300 osób.

Seniorzy – I dawka 279 osób, II dawka 192 osoby – Pfizer

pensjonariusze DPS– I i II dawka 57 osób Pfizer

nauczyciele –1075 osób I dawka – AstraZeneca

Osoby zaszczepione są informowane o możliwości wystąpienia objawów niepożądanych, które można zgłosić lekarzowi POZ lub Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Szpital nie prowadzi rejestru takich zdarzeń.

2 KOMENTARZE

  1. O szczepionkach mówia a o leku cisza jak makiem zasiał!Kto chec sie szczepic astrą to na własna odpowiedzialność wszystkie kraje wstrzymuja bo tam odszkodowania płaća a u nas to nie wina szczepionki cwaniacy.

    4

    1
  2. A ja i mój mąż zaszczepimy się na covid nawet gdyby to była szczepionka Aster Zeneca , ZASZCZEPIMY SIĘ bo chcemy nadal żyć !!!!! Oboje jestesmy w wieku 68 i 65 lat.

    3

    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here