PODZIEL SIĘ

Po około 26 kilogramów rożnych produktów trafia do bełchatowian, którzy potrzebują takiej własnie pomocy. To działanie prowadzone jest w ramach współpracy, którą po raz kolejny miasto Bełchatów, MOPS i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich podjęli z łódzkim Bankiem Żywności. Produkty żywnościowe wydawane będą do 27 marca.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie, pomoc otrzyma dokładnie 2300 bełchatowian, do każdego z nich trafi około 26 kilogramów. Są to produkty pierwszej potrzeby, głównie takie, które można przechowywać nieco dłużej. W paczkach znajdują się zarówno produkty warzywne, mięsne, jak i nabiał oraz tłuszcze.

Część osób objętych pomocą już odebrała swoje paczki, ci którzy jeszcze nie zdążyli mają czas do 27 marca. Z kolei mieszkańcy, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą sami odebrać żywności, mogą liczyć na jej dowóz przez pracowników MOPS-u.  

Pomocą Banku Żywności objęte są osoby, które zgłosiły taką chęć do bełchatowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i spełniają kryteria dochodowe. Na wsparcie mogli liczyć mieszkańcy, których miesięczny dochód nie przekracza 1 542,20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie, dodaje Rogowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here