PODZIEL SIĘ

W najbliższy czwartek radni miejscy ponownie będą obradować – z uwagi jednak na pandemię sesja obędzie się w trybie online. Co znajdzie się w porządku obrad?

W planowanym porządku obrad jest m.in uchwała dotycząca wsparcia finansowego dla bełchatowskiej policji – chodzi o kwotę 60 tys złotych. Pieniądze mają zostać zadysponowane na dodatkowe patrole, które będą monitorować miejsca wymagające szczególnego nadzoru, ale nie tylko. Mundurowi mają także wspierać służby sanitarne w czasie pandemii. Chodzi m.in. o kontrole osób przebywających na kwarantannie czy w izolacji. Podczas sesji będzie także mowa o działalności Straży Miejskiej w Bełchatowie w 2020 roku – strażnicy oprócz stałych obowiązków zaangażowani byli także w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii.

Miejscy radni zapoznają się także ze sprawozdaniem z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za rok 2020, programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w latach 2017-2020.

Do planowanego porządku obrad wprowadzony jest również projekt uchwały dotyczący przejęcia od Powiatu Bełchatowskiego zarządzania al. Wyszyńskiego. Co pozwoli przeprowadzić częściowy remont tego odcinka.

Podczas marcowej sesji radni mają również rozmawiać o programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami, zmianie regulaminu korzystania z miejskiego lodowiska oraz zmianach w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Obrady online zaplanowane są na czwartek, 25 marca, początek o godzinie 10:00

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here