PODZIEL SIĘ

Kandydatem zaproponowanym przez władze starostwa na członka zarządu powiatu bełchatowskiego był Waldemar Wyczachowski, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości, starosta bełchatowski w V kadencji samorządu powiatowego. 28 kwietnia, podczas powiatowej sesji, radni nie zatwierdzili tej kandydatury. Sesja odbyła się w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

Waldemar Wyczachowski miał zastąpić na tym stanowisku Leszka Maciaszczyka, który zrezygnował z funkcji członka zarządu powiatu bełchatowskiego.

W głosowaniu wzięło udział 20 radnych, trzech było nieobecnych. Za przyjęciem kandydatury Waldemara Wyczachowskiego na nieetatowego członka zarządu powiatu bełchatowskiego głosowało 10 radnych, przeciw było 10 radnych. W związku z tym, że Wyczachowski nie uzyskał większości, nie został on powołany na członka zarządu powiatu bełchatowskiego.

Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, na oficjalnej stronie internetowej powiatu, sprawę skomentowała krótko: „Wynik głosowania nie rozstrzygnął wyboru Waldemara Wyczachowskiego na nieetatowego członka zarządu. Radni, którzy nie byli obecni na sesji, nie mieli szansy wypowiedzieć się w tej sprawie. Do tematu ponownie wrócimy w najbliższym możliwym terminie”.  

Nieobecni na sesji byli: Jolanta Pawlikowska, Leszek Maciaszczyk i Krzysztof Robak.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

  1. sie dogadali dorotka i jacus + spółka i nie przeszła kandydatura ale i im sie przyjżymy kogo popierali i zatrudnili z rodzin.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here