PODZIEL SIĘ

Coraz więcej ozdrowieńców zmaga się z powikłaniami po Covid-19 – szczególnie w obrębie układu oddechowego, krążeniowego, neurologicznego i psychicznego. Program rehabilitacji pozwoli pacjentom wrócić do zdrowia i normalnego codziennego funkcjonowania. Ruszyła rehabilitacja dla ozdrowieńców. Kto może skorzystać oraz w jakiej formie?

Jak zaznacza Anna Leder, rzecznik prasowy NFZ oddział Łódź, Narodowy Fundusz Zdrowia, zgodnie z poleceniem Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Za każdy dzień leczenia NFZ zapłaci 188 zł.

Z takiej rehabilitacji będzie można skorzystać już w ponad 100 placówkach na terenie całej Polski. W Łódzkiem do rehabilitacji stacjonarnej póki co zgłosiły się 3 placówki: Łowicz, Poddębice i WAM w Łodzi.

Narodowy Fundusz Zdrowia rozszerza program rehabilitacji pocovidowej. Teraz pacjenci, którzy przeszli COVID-19, skorzystają z zabiegów rehabilitacyjnych także w gabinecie fizjoterapii, a nawet w domu. Dzięki profesjonalnym i indywidualnym zabiegom fizjoterapeutycznym osoby po chorobie szybciej odzyskają siły i wrócą do codziennych aktywności.

Podobnie jak w przypadku rehabilitacji pocovidowej w uzdrowiskach i w trybie stacjonarnym, zabiegi i wizyty fizjoterapeutów w rehabilitacji domowej i ambulatoryjnej są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi m.in. lekarz rodzinny.

źródło: NFZ

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here