PODZIEL SIĘ

Bełchatowskie Muzeum Regionalne zaprasza na wyjątkową wystawę – związaną z powstaniem bełchatowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Ekspozycja jest dostępna do końca maja.

120-lat historii bełchatowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, a także 100-lecie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – temu poświęcona jest najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Regionalnym. Na ekspozycji znalazły się m.in. prace nadesłane na ogólnopolski konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”. Wernisaż wystawy zorganizowano dzisiaj.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – To motto wszystkich strażaków. Łukasz Politański, wiceprezydent miasta Bełchatowa podkreślał, data, jaka widnieje na sztandarze, czyli 1901 rok, świadczy o tym, że jednostka powstała w bardzo trudnym historycznie czasie, czasie zaborów i nieistnienia Polski na mapie politycznej świata. OSP to organizacja, która jako pierwsza pozwoliła Polakom zrzeszyć się i działać pod wspólnym sztandarze. Pozwoliła także naszym przodkom mieć wspólne marzenia, także te o niepodległości. Nasi strażacy, działając zarówno w strukturach ochotniczych jak i państwowych, pokazali, że z tego zadania wywiązali się znakomicie 

Odwiedzający Muzeum Regionalne w Bełchatowie będą mogli mówiąc w cudzysłowie przenieść się w czasie a to za sprawą przygotowanych strażackich eksponatów – dostępne są mundury, hełmy, sprzęt gaśniczy. Wystawę można zwiedzać do końca maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here