PODZIEL SIĘ

Za nami przekazanie placu pod budowę nowej fabryki DS Smith, która powstanie w bełchatowskiej strefie przemysłowej przy ul. Czaplinieckiej. Symbolicznego wbicia pierwszej łopaty dokonali przedstawiciele miasta i inwestora.

DS. Smith produkcję proekologicznych opakowań z tektury, chce rozpocząć w pierwszym kwartale 2022 r. Firma ma zapewnić 200 nowych miejsc pracy. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 250 mln zł. 

Naszym celem jest zbudowanie jednej z najnowocześniejszych fabryk opakowań z tektury falistej w Europie – komentuje prezes DS Smith Polska Krzysztof Sadowski.

Każda z firm otwierająca swój biznes w bełchatowskiej strefie przemysłowej otrzymuje indywidualnego opiekuna inwestycji. Jesteśmy otwarci na sugestie i gotowi na współpracę z przedsiębiorcami, którzy biznesowo chcą zawiązać się z Bełchatowem. – mówi Mariola Czechowska Prezydent Bełchatowa.

Docelowo w Bełchatowie będzie pracowało ponad 200 osób. To jednak nie wszystko bowiem kolejnych 100 znajdzie pracę w firmach, które będą współpracowały z DS Smith. W fabryce będą potrzebne osoby o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Mowa np. o operatorach maszyn produkcyjnych, inżynierach produkcji i utrzymania ruchu, jak też specjalistach w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Jak deklaruje DS Smith większość osób, które znajdą pracę w fabryce opakowań, będzie pochodziła z Bełchatowa i okolic. Firma zapewnia m.in. szkolenia oraz proces wdrożenia w obowiązki każdego z nowo zatrudnionych pracowników.

Proces rekrutacyjny już trwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here