PODZIEL SIĘ

Większość ludzi o tym wie ale nie każdy się do tego stosuje. Jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko a mimo to i tak w lasach, parkach czy nawet na ulicy widać śmieci. Ekolodzy apelują – sprzątajmy po sobie – dbajmy o środowisko.

Dziś obchodzimy Dzień Bez Śmiecenia. Święto to przypada właśnie 11 maja bowiem tego dnia kilkanaście lat temu polski parlament uchwalił pakiet ustaw, wprowadzających system odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych.

Czy warto zwracać uwagę na to, gdzie wyrzucamy śmieci? Oczywiście, że tak, w końcu nie jest przyjemnie spacerować wśród leżących na ziemi butelek.

Niestety odpady to jeden z największych problemów z jakim borykamy się nie tylko my, ale i nasze środowisko. W 2019 roku z terenu miasta Bełchatowa odebranych zostało prawie 18 ton odpadów – i z każdym rokiem śmieci produkujemy coraz więcej. Dlaczego? Mówiąc ogólnie bo mamy wszystko na wyciągnięcie ręki – nie zastanawiamy się nad trwałością produktu – ani nad tym w co jest on zapakowany. Wyrzucamy śmieci do kosza i tym samym pozbywamy się problemu. Ale czy na pewno? To zostawiamy Państwa opinii. Warto jednak w takim dniu jak dziś zastanowić się nad tym co My możemy zrobić dla środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here