PODZIEL SIĘ

Nauka i dobra zabawa tymi słowami można opisać to co się działo w minioną niedzielę w parku Olszewskich. Za nami festiwal Re:Aktor.

Z okazji Dnia Dziecka bełchatowski magistrat zaprosił najmłodszych bełchatowian ale nie tylko na dobrą zabawę połączoną z nauką. Tegoroczna odsłona Festiwalu Re:Aktor przebiegała pod hasłem – „Odkrywaj / Poznawaj / Doświadczaj”.

W każdej z przygotowanych stref na uczestników czekały niespodzianki. Dla małych odkrywców przygotowano laboratorium fizyczne i chemiczne w którym dzieci mogły np: spróbować swoich sił w biometrycznym biurze detektywistycznym. Dla wynalazców przygotowano stoisko w którym najmłodsi mogli poznawać fascynujący świat robotów. Nie zabrakło także miejsca na kulturę i sztukę: chętni mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ceramiki, tkaniu czy malowaniu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także strefa w której strażacy z bełchatowskiej PSP prezentowali sprzęt gaśniczy oraz opowiadali o swojej pracy, Straż Miejska uczyła dzieci bezpiecznego zachowania na drodze, zaś ratownicy medyczni uczyli udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło także stoiska turystycznego z zabawami z łódzkim zoo i gigantyczną grą planszową. Bełchatowska książnica zaprosiła na kiermasz książek a także na doświadczenia z kinetycznym piaskiem czy zabawę w kodowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here