PODZIEL SIĘ

Zgodnie z podpisaną przez prezydent Czechowską umową do Bełchatowa trafi 1,6 mln zł rządowego wsparcia. To środki które zostaną przekazane na remont ulicy Kwiatowej.

Pieniądze pozyskane z rządowego funduszu będą przeznaczone na przebudowa ulicy Kwiatowej. Prezydent Czechowska podkreśla, że ulica Kwiatowa to jedna z ważniejszych ulic w centrum Bełchatowa, od dobrych kilku lat wymagała remontu. Udało się porozumieć z powiatem, zagwarantować środki w miejskim budżecie i pozyskać rządowe wsparcie. Dzięki temu ta wyczekiwana i ważna dla poprawy komunikacji w mieście inwestycja może zostać zrealizowana.

Warto przypomnieć że pierwszy etap, który ruszył w połowie maja, ma potrwać około dwóch miesięcy. Po zakończeniu prac instalacyjnych wykonawca zajmie się robotami stricte drogowymi. Ponadto przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja, a na samej krzyżówce wybudowany zostanie prawoskręt, co zgodnie z założeniami ma zwiększyć przepustowość samej Kwiatowej. Wszystkie prace związane z przebudową ul. Kwiatowej kosztować będą 5,5 mln zł.

źródło: UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here