PODZIEL SIĘ

Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła współpracę z Akademią Wisły Płock, której pierwszy zespół występuje w Ekstraklasie. Dzięki porozumieniu zespoły akademii rozegrały pierwsze mecze towarzyskie.

Współpraca na płaszczyźnie szkoleniowej zakłada cykliczne rozgrywanie gier kontrolnych. Pierwsze z nich miały miejsce w środę na boisku treningowym nr 4. Uczestniczyły w nich zespoły roczników 2010, 2011 i 2012.

Jesteśmy po rozmowach z dyrektorem ds. szkolenia młodzieży w Wiśle Płock, Markiem Brzozowskim. Rozmowy dotyczyły bliższych relacji na linii Bełchatów – Płock w wymiarze sportowym. Pierwsze działania zostały podjęte w stosunku do naszych zespołów z piłki 7 i 9-osobowej. Na początek zaprosiliśmy drużyny Wisły na trójmecz do Bełchatowa. Takie spotkania będą odbywały się częściej zarówno u nas, jak i w Płocku – wyjaśnia Bartłomiej Kondracki, wiceprezes ds. sportowych Akademii GKS Bełchatów.

Dla naszej Akademii to możliwość konfrontacji z akademią z Ekstraklasy. To również dobry wykładnik dla naszych drużyn i trenerów, co do ich pracy względem chociażby zespołu z Mazowsza. Wisła Płock to klub, który w ostatnim czasie sięgnął aż po trzech wychowanków naszego klubu (Damian Michalski, Dawid Kocyła, Kacper Kondracki). To doskonale pokazuje, że nasi zawodnicy mają potencjał, jeśli odchodzą do klubu z wyższej ligi. Powinno to nas napędzać do jak najlepszej pracy. Za to wizja rozwoju klubu z Płocka i mocny nacisk na akademię to dla nas sygnał, że warto przyglądać i konfrontować się z takimi zespołami – dodaje Kondracki.

Przypomnijmy, że Akademia GKS Bełchatów już współpracuje z trzema klubami partnerskimi – polsko-irlandzką Akademią Polskie Orły – Polish Eagles, Football Academy Bełchatów i AP „Soccer” Bełchatów.

Z tymi klubami łączy nas wspólna wizja pracy z młodzieżą i otwartość na wymianę poglądów w aspekcie szkolenia i opracowywania prawidłowej ścieżki rozwoju dla młodych zawodników. Wspólnie dążymy do momentu, w którym nasi piłkarze rozpoczną profesjonalne kariery, zadebiutują na poziomie centralnym i założą koszulkę z orłem na piersi. Pragniemy szkolić wspaniałych piłkarzy, ale również i odpowiedzialnych ludzi . To wspólna praca przy rozwoju przyszłych piłkarzy i budowaniu piłki nożnej w naszych regionach – wyjaśnia z kolei Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów. Dodaje, że to współdziałanie to także kształtowanie wizerunku Akademii poprzez podejmowanie wzajemnych działań marketingowych, promujących działalność sportową obu stron.

źródło i zdjęcie: Akademia GKS Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here