PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend (18-19 września) ponad 1300 harcerzy z całego województwa tradycyjnie spotka się na Święcie Chorągwi Łódzkiej ZHP im. Aleksandra Kamińskiego. Tegoroczny zlot odbędzie się
w Bełchatowie, a na harcerzy czeka wiele atrakcji, trasy rajdowe, konkursy oraz uroczysty przemarsz ulicami Bełchatowa. W tym roku harcerze Chorągwi Łódzkiej świętować będą pod hasłem WŁĄCZ DZIAŁANIE!

Święto Chorągwi Łódzkiej rozpocznie się już w sobotę. Wtedy do Bełchatowa i okolic przyjadą zuchy (6-9 lat), harcerze (10-12), harcerze starsi (13-15), wędrownicy (16-21) oraz instruktorzy i seniorzy z 24 hufców jakie działają na terenie naszego województwa. W sobotę od samego rana poszczególne piony wiekowe wezmą udział w przygotowanych dla nich grach terenowych, zawodach, zajęciach sportowych oraz wielu innych atrakcjach. Ze względu na istniejący stan epidemii, nie mogło się odbyć wiele planowanych koncertów, pokazów i innych przedsięwzięć. Organizatorzy Święta na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprezy.

Święto Chorągwi Łódzkiej zakończy się w niedzielę mszą świętą o 10:30, przemarszem który wyruszy
o godzinie 12:00 z Parku Olszewskich i przejdzie ulicami Bełchatowa oraz koncertem na plenerowej scenie MCK o godzinie 13:00.

źródło: Hufiec ZHP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here