PODZIEL SIĘ

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda dwóch pijanych kierowców w wieku 45 i 62 lat. Obaj nie mieli również uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo 45-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawy znajdą swój finał przed sądem. 

24 września 2021 roku, o godzinie 18.30, dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy volkswagena golfa. Zdarzenie miało miejsce na stacji benzynowej w Bełchatowie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca vw podjechał pod dystrybutor i wysiadł z pojazdu. Pracownik stacji, który tankował auto klienta wyczuł od niego woń alkoholu. Kiedy nieodpowiedzialny kierowca zapłacił za paliwo i znów wsiadł za kierownicę, zgłaszający zabrał mu kluczyki ze stacyjki, udaremnił mu dalszą jazdę i na miejsce wezwał patrol policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 45-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26 września o godzinie 12.30 policjanci byli wezwani do miejscowości Jastrzębice w gminie Zelów. Gdzie nietrzeźwy kierowca został ujęty przez świadka zdarzenia – kierującego audi. Policjanci ustalili, że zgłaszający podróżował razem ze swoimi małoletnimi dziećmi. Jadąc od strony Ruśca w kierunku Kiełczygłowa, z drogi podporządkowanej wyjechał na jego pas ruchu kierowca matiza. Kierujący audi musiał gwałtownie hamować, aby uniknąć czołowego zderzenia z matizem, który nie zatrzymał się i w dalszym ciągu kontynuował jazdę. W takiej sytuacji świadek zdarzenia nabrał podejrzeń, że kierowca jest pijany. Natychmiast zareagował. Swoim pojazdem zajechał matizowi drogę, wysiadł z auta i zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy. Okazało się, że 62-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here