PODZIEL SIĘ

Od jutra w centrum miasta wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany dotyczyć będą skrzyżowania ulic 1 Maja z Kwiatową. Utrudnienia potrwają około miesiąca.

Remont ulicy Kwiatowej trwa od połowy maja tego roku. Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowania z 1 ul. Maja i wyprowadzenie prawoskrętu. Zanim jednak będzie to możliwe, w pierwszej kolejności trzeba wykonać wszystkie prace ziemne.

Jak informuje miasto w związku z koniecznością przebudowania sieci wodno – kanalizacyjnej, wykonawca wystąpił o wyłączenie z użytkowania tego skrzyżowania. W tym rejonie obowiązywała będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu, zarówno dla kierujących pojazdami jak i pieszych.

Jak będzie to wyglądało? Kierowca jadąc od ul. Pileckiego, będzie mógł wjechać w ul. 1 Maja, ale dojedzie jedynie do przychodni zdrowia bądź policji. Samo skrzyżowanie jadąc z tego kierunku, będzie można ominąć, skręcając wcześniej w ul.Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego do ul.1 Maja. Natomiast jadąc z ul. Okrzei, będzie można wjechać w ul. Kwiatową, ale tylko do marketu. Przy samym skrzyżowaniu ulica będzie zamknięta. Kierując się od stadionu, ulicą 1 Maja, będzie można skręcić w ul. Dąbrowskiego w stronę Placu Wolności lub osiedla Okrzei.
Co istotne nie zmienia się organizacja ruchu od ronda Wybickiego. Tu będzie nadal można zjechać w ulicę Witosa i wyjechać na 1 Maja.

Bełchatowianie korzystający z komunikacji miejskiej też powinni liczyć się z utrudnieniami – bo wraz z zamknięciem skrzyżowania zmienione zostaną w tym rejonie kursy emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10. Wyłączone zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Natomiast tymczasowe przystanki utworzone tam zostaną dla linii 1 i 2.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here