PODZIEL SIĘ

19 listopada odbyła się w Kleszczowie ostatnia w tym roku akcja krwiodawcza. W stałym miejscu, gdzie przeprowadzane są kleszczowskie akcje tj. w kompleksie SOLPARK krew oddały 42 osoby. Dzięki temu regionalny bank krwi pozyskał 18,9 litra bezcennego leku.

Akcję we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zorganizowało stowarzyszenie Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Gminy Kleszczów. Warto dodać, że w gronie krwiodawców było 16 debiutantów, dopisali również uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, którzy stanowili dokładnie połowę oddających krew (21 osób).

Tego samego dnia i w tym samym miejscu odbyła się akcja rejestracyjna Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego „Szpikomania”. Okazała się bardzo owocna, bo do grona zarejestrowanych potencjalnych dawców dołączyło 19 osób.

Akcje honorowego krwiodawstwa organizowane przez Gminny Klub HDK PCK w Kleszczowie to element szerszego projektu pn. „Cenna Kropla”, finansowanego przez Gminę Kleszczów w ramach konkursów na realizację zadań publicznych.

źródło: Gmina Kleszczów

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here