PODZIEL SIĘ

O harmonogramie prac związanych ze strategią miasta, nowych stawkach rocznych podatku od nieruchomości oraz wynagrodzenia dla Prezydenta Bełchatowa i diet radnych – rozmawiano podczas wczorajszej sesji Rady Miasta.

Radni podczas wczorajszej sesji określili szczegółowy harmonogram i tryb opracowania „Strategii Miasta Bełchatowa na lata 2023 -2030”, tam też określono m.in tryb konsultacji społecznych z mieszkańcami – te maja zostać przeprowadzone do 28 lutego przyszłego roku, natomiast do sierpnia przyszłego roku, ma być gotowy i przedstawiony radnym projekt.

Podczas sesji radni zatwierdzili również wysokość rocznych stawek podatku za nieruchomości. Te nieznacznie wzrosną. Średni wzrost stawek wyniesie 3,46 % w stosunku do obecnego roku. Dla przykłady że za mieszkanie w bloku o powierzchni około 60 mkw. zapłacimy więcej o 3 zł, za dom o powierzchni 150 mkw. z działką i garażem o 15 zł więcej.

Radni miejscy podczas wczorajszej sesji zdecydowali także o podniesieniu wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Bełchatowa. Za wnioskiem głosowało 18 radnych, przeciw było 3 radnych, 1 wstrzymał się od głosu i odnotowano 1 brak głosu. Zgodnie z przyjętym wnioskiem wynagrodzenie miesięczne Prezydenta Miasta Bełchatowa wyniesie: pensja zasadnicza (10.770 zł), dodatek funkcyjny (3.450 zł) oraz dodatek specjalny wynoszący 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (4.266 zł). Prezydentowi przysługują też m.in. dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Co istotne zmiany związane z podniesieniem wynagrodzenia wymuszone zostały przez ustawodawcę. Nowe, wyższe stawki diet zgodne z nowelą ustawy otrzymają również radni miejscy.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe za co radni dostali, chyba za cotygodniowe spanie na sesjach, bo o mieszkańcach nic nie myślą. Szczególnie ci z Po to największe lenie

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here