PODZIEL SIĘ

Z inicjatywy bełchatowskich i łódzkich policjantów we współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, 30 listopada 2021 roku zorganizowano spotkanie podczas którego rozmawiano o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego. W spotkaniu wzięli udział mundurowi z Wydziału Doboru KWP w Łodzi – mł. insp. Rafał Mrozowski i sierż. sztab. Łukasz Turski oraz z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi – asp. sztab. Marzanna Boratyńska i asp. sztab. Szymon Pytel, a także oficer prasowy bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska.

Pierwsza część spotkania dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzi kierowcy, to grupa, która najczęściej podejmuje wysokie ryzyko związane z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. Policyjne statystyki wskazują, że to właśnie oni są częściej niż inni sprawcami, ale też ofiarami zdarzeń drogowych, częściej też popełniają wykroczenia na drogach. Niejednokrotnie wynika to z nadmiernej ufności we własne umiejętności, czy chęci popisania się przed rówieśnikami. Brawura, brak ostrożności, jazda z nadmierną prędkością, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, kierowanie pod wpływem alkoholu lub po użyciu środków odurzających powiązane z nieumiejętnością przewidywania zagrożeń często kończą się tragedią na drogach. Policjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśnili uczestnikom spotkania na czym polegają zmiany obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Druga część spotkania to działania doborowe ukierunkowane na poszukiwanie kandydatów do służby w Policji. Mottem przewodnim prelekcji doborowej było „ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS”. Policjanci podkreślali, że pomoc osobom potrzebującym, pokrzywdzonym to główne przesłanie policyjnej służby. Młodzi ludzie dowiedzieli się, kto może pełnić służbę w Policji, jak wygląda proces rekrutacji, a także o możliwościach rozwoju zawodowego oraz poszerzaniu swoich umiejętności i realizacji pasji w Policji.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here