PODZIEL SIĘ

„Uzależnieniom mówimy NIE – lekcja asertywnego odmawiania” – to nowy program profilaktycznych działań bełchatowskiej policji, który jest dedykowany młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu gminy Bełchatów.

Dzieci i młodzież nie będą sięgać po używki jeżeli będą świadome zagrożeń. Dlatego bełchatowscy policjanci nieustannie szukają sposobów na skuteczną edukację uczniów w tym zakresie i wskazywanie asertywnych postaw w sytuacji zagrożenia. Korzystając z materiałów profilaktycznych (filmów i tablic edukacyjnych poświęconych problematyce uzależnień ) zakupionych przez Urząd Gminy w Bełchatowie mundurowi z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii bełchatowskiej komendy spotykają się z uczniami dostarczając im rzetelnych informacji o niebezpieczeństwach, jakie niosą narkotyki i alkohol.

W czasie zajęć uczniowie dowiadują się jak zapobiegać i przeciwdziałać uzależnieniom. Promując zdrowy styl życia, bez odwoływania się do niebezpiecznych używek, policjanci wskazują jak poradzić sobie z problemami emocjonalnymi bez ulegania nałogom.

źródło i zdjęcia: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here