PODZIEL SIĘ

Nietrafiony prezent na Święta – co zrobić? Prezent często można zwrócić bądź wymienić. W jakich przypadkach – o tym informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nietrafiony prezent kupiony przez Internet można zwrócić bezwarunkowo w ciągu 14 dni licząc od momentu otrzymania przesyłki – informuje UOKiK. Termin 14 dni obowiązuje w przypadku odstąpienia od umowy, odesłania prezentu kupionego online a także zwrotu pieniędzy. Jeśli np w prezencie otrzymaliśmy książkę, która nas nie interesuje, a była kupiona przez internet to możemy ja oddać jeśli była w wersji papierowej – inaczej jest w przypadku e-booka. Jeśli został pobrany nie podlega zwrotowi.

Możliwość zwrotu lub wymiana rzeczy kupionych stacjonarnie to już dobra wola sprzedawcy – i to on określa warunki zwrotu. Warto wiedzieć, że w sytuacji oddawania-zwracania do sklepu stacjonarnego niechcianej rzeczy, sprzedawca może zaproponować zwrot gotówki, wymianę bądź bon podarunkowy na zakupy w tej samej sieci.

Ponadto UOKIK przypomina, że zwracany towar nie powinien nosić śladów użytkowania; ma być też zapakowany w oryginalne opakowanie.

źródło: UOKIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here